Volejte 603 982 165

MALBIS - Nikola Šíma | Malíři a natěrači

MALBIS - Nikola Šíma
Korunní 1077/31
709 00 Ostrava - Mar. Hory

Nátěry střech

Pozinkový a ocelový plech

V dnešní době jsou běžně používány nátěry, které lze natírat přímo i na nový nezoxidovaný plech. Jedná se převážně o vodou ředitelné nátěry.

Na střešní nátěry jsou kladeny vysoké požadavky, neboť jsou velmi namáhané díky povětrnostním vlivům. Teplotní rozdíl mezi ránem a polednem, kdy je střecha na přímém slunci je až 60°C. Proto je vysoký požadavek kladen na roztažnost (pružnost) výsledného nátěru.touto vlastností obecněji vynikají vodou ředitelné nátěry, nebo speciálně vyvinuté nátěry. Velmi často se používají na základě tradice syntetické nátěry. Tyto nátěry jsou odolné,ale je nutné počítat s nižší pružností výsledného nátěru (to se může projevit praskáním a odlupováním). Pokud se rozhodneme pro tento druh nátěru, musí být pozink již vyzrálý nebo opatřen speciálním základním nátěrem vhodným na tento povrch. Vodou ředitelné nátěry se na pozink nanášejí přímo bez základu.

Ocelové plechy je nutné nejdříve opatřit základním nátěrem podle druhu vrchního nátěru. Na zkorodovaný povrch je možné (dokonce lepší) nanést nátěr na rezavé kovy. Mezi nejlepší patří NO RUST díky moderní silikonové technologii.

Pozor - nenatírat na přímém slunci nebo rozpálené střeše! Příliš rychlé zaschnutí naruší výsledný nátěr.

Eternit, betonové, cihlové tašky

Tyto střešní krytiny jsou dnes často opatřeny nátěrem z výroby (nejčastěji Eternal). Na kvalitě nátěru nejvíce rozhoduje jak kvalitně je připraven podklad. Starší tašky či desky mají narušený povrch nejčastěji mechy. Nestačí však pouze oškrábání, neboť zůstanou kořeny a velmi naruší následný nátěr. Nejvhodnější proto je povrch očistit tlakem vody (vysokotlaké čištění).Vhodné je následně ošetřit roztokem modré skalice nebo jiným přípravkem na ničení mechu. Po té musí následovat penetrační nátěr, který se dostane hluboko pod povrch, zpevní ho a výrazně zlepší přilnavost.

Jako následné vhodné nátěry se jeví již výše uvedené PLASTOVÝ NÁTĚR a ETERNAL. Zejména plastový nátěr Dúfa se dlouhodobě osvědčil a při odborném testování byl z 10 obdobných výrobků hodnocen na prvním místě z hlediska soudržnosti a trvanlivosti.

Zdroj: salaba.cz

kontaktujte nás | nahoru ^


MALBIS - Nikola Šíma
Korunní 1077/31
709 00 Ostrava - Mar. Hory

www.malbis.cz

+420 603 982 165

Magazín